Beer.gr

Παρασκευή 31 Οκτωβρίου 2014
Αναζήτηση RSS Feeds

ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΛΩΝ

ΧΟΡΗΓΟΣ

Notices

Μπύρες Ότι αφορά τις μπύρες

Απάντηση

Εργαλεία     Εμφάνιση    
zontano is offline
zontano's Avatar
Μέλος από: 31.05.2010
Βρίσκομαι: Στουπα
Προτιμώ: Hardcore :)
#11 Old 03.08.2010
Μπύρα

Mιλουσα χθες με εναν ψυκτικο στην περιοχη μου,και μου ειπε οτι εχει ετοιμοπαραδωτους ηλεκτρονικους θερμοστατες,και τους εγκαθηστα με ενα 50ρικο(φιλικη τιμη φυσικα),ομως δεν κανω κινηση μεχρι να σιγουρευτω οτι θα το κρατησω τουλαχιστον για το χειμωνα.
Το αλλο θεμα τωρα ειναι της θερμοκρασιας.Τον ρωτησα και μου ειπε οτι οτι και να κανω τα +3 -3 βαθμους δεν τους γλητωνω με τπτ.Βεβαιως το γεγονος οτι ο καδος ειναι 23 λιτρα περιπου ειναι πολυ θετικο,μιας που αργουν πολυ περισοτερο να αλλαξουν θερμοκρασια αποτι το υπολοιπο ψυγειο.

My signature beats your signature!!!!!!
Παράθεση

Οι διαφημίσεις αυτές εμφανίζονται μόνο σε ανώνυμους επισκέπτες
Εγγραφείτε στο forum για να μην εμφανίζονται σε σας.

beerallica is offline
beerallica's Avatar
Μέλος από: 25.07.2008
Βρίσκομαι: Saint Etienne
Προτιμώ: Alesmith X
#12 Old 03.08.2010
Μπύρα

3 βαθμοί διακύμανση δεν είναι τραγικοί ρε, μια χαρά θα είσαι.

I don't know what weapons will be used in world war three, but in world war four people will use sticks and stones. - Albert Einstein
Παράθεση
HiDef is offline
HiDef's Avatar
Μέλος από: 02.08.2010
#13 Old 03.08.2010
Μπύρα

Παιδια, ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.
Το σκεπτικο μου ειναι οτι οντως, μεχρι να σερβιριστει και ποσο μαλλον μεχρι να φτασει στη μεση(για να μην αναγκαστεις να την κατεβασεις μονοκοπανια)η θερμοκρασια της εχει παει πολυ πανω απο τους 4-5.
Φυσικα και μιλαω για μπυρες "καθημερινης χρησης", συνοδευτικες φαγητου δλδ κλπ, που η αποκλιση απο την γευση δεν σε πειραζει και τοσο (εμενα τουλαχιστον).
Η αληθεια ειναι οτι τα ζηλευω πολυ αυτα τα ψυγεια.
Εχω δει κατα καιρους εδω απιθανα μικρα ψυγειακια, αλλα εχουν σταματησει να στελνουν Ελλαδα εδω και καιρο.

Και μην ξεχναμε την κλιματικη διαφορα μας με τους βορειους.
Γιατι προφανως, οταν ο γερμανος σερβιρει στους 4, η μπυρα μενει στους 4
Εδω με το καλοκαιρι των 40+, αστα να πανε...
Παράθεση
beerallica is offline
beerallica's Avatar
#14 Old 03.08.2010
Μπύρα

Ωραία ψυγειάκια αλλά δεν είναι λίγο ακριβά; Βάλε και τα μεταφορικά κι ακριβαίνουν περισσότερο. Εγώ φανταζόμουν κάτι σαν το διπλό της Coca Cola που παίζει έξω από περίπτερα, για να παίρνει ένα καλό όγκο φιαλών συν κάδο.
(πάει, θα με χωρίσει...)

I don't know what weapons will be used in world war three, but in world war four people will use sticks and stones. - Albert Einstein
Παράθεση
HiDef is offline
HiDef's Avatar
Μέλος από: 02.08.2010
#15 Old 03.08.2010
Μπύρα

Απόσπασμα:
Προβολή μηνύματος beerallica: Ωραία ψυγειάκια αλλά δεν είναι λίγο ακριβά; Βάλε και τα μεταφορικά κι ακριβαίνουν περισσότερο. Εγώ φανταζόμουν κάτι σαν το διπλό της Coca Cola που παίζει έξω από περίπτερα, για να παίρνει ένα καλό όγκο φιαλών συν κάδο.
(πάει, θα με χωρίσει...)
Οντως ακριβα ειναι, γι αυτο λεω μπας και βρουμε εδω τιποτα αντιστοιχο.
Και για μενα βεβαια το διπλο της κοκα κολα θα ηταν σουπερ, αλλα θα συνοδευοταν και με διαζυγιο!!
Βεβαια, αυτα του μυθου που αναφερατε....αρχιζει και μ αρεσει η ιδεα...
Παράθεση
zontano is offline
zontano's Avatar
#16 Old 03.08.2010
Μπύρα

Απόσπασμα:
Προβολή μηνύματος HiDef: Βεβαια, αυτα του μυθου που αναφερατε....αρχιζει και μ αρεσει η ιδεα...
Tα ξεχνας κιολας αυτα,αποτι εχω καταλαβει τα δινουν σε μαγαζια που κανουν πολυ μεγαλες πωλησεις μυθος.
Η Coca cola τα τελευταια χρονια τα εχει καταγραψει σχεδον ολα τα ψυγεια της,με αποτελεσμα να της εχουν ξεφυγει μερικα μονο κρυμενα σε αποθηκες παλιων ταβερνων και σουπερ μαρκετ.
1.Ισως,μπορει να βοηθησει κανας ιδιοκτητης μπυραριας που κανει καταναλωση σε αλλαντικα,αν κανει απο καποια συγκεκριμενη εταιρια,π.χ. Εβγα, αν ζητησει ψυγειο ανετα θα του δωσουν.
2.Η Pepsico Hellas ειναι χημαριο,με αποτελεσμα να μην ξερει ουτε που βρισκονται τα ψυγεια της.

Παράθεση
beerallica is offline
beerallica's Avatar
#17 Old 03.08.2010
Μπύρα

Ρε απατεώνα, να αγοράσω θέλω όχι να το σκιουφήξω!

Παράθεση
zontano is offline
zontano's Avatar
#18 Old 03.08.2010
Μπύρα

Απόσπασμα:
Προβολή μηνύματος beerallica: Ρε απατεώνα, να αγοράσω θέλω όχι να το σκιουφήξω!
Aπο Frigorex,700 ευρω το μονο,1350 το διπλο,τιμες 2004-2005 που θυμαμαι,δουλευα coca cola τοτε και τα ξερω.

Παράθεση
kostass is offline
kostass's Avatar
Μέλος από: 30.01.2009
Βρίσκομαι: Ελλάδα
Προτιμώ: Όλες
#19 Old 03.08.2010
Μπύρα

Απόσπασμα:
Προβολή μηνύματος zontano: 700 ευρω
με 700 ευρώ παίρνεις τεράστιο μεταχειρισμένο/χτυπημένο(σε κυριλέ κατάσταση πάντα...) ή ακόμα και καινούργιο!

*βασικά με 700 ευρώ θα έπαιρνα ag κομπλέ εξοπλισμό και τα λεφτά που θα έμεναν(400+) θα έπαιρνα πολλά κιλά βύνη και λυκίσκο

To view links or images in signatures your post count must be 50 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 50 or greater. You currently have 0 posts.
Παράθεση
zontano is offline
zontano's Avatar
#20 Old 03.08.2010
Μπύρα

Eγω σας τα ειπα συμβουλευτικα τα πιο πανω,διοτι ψαχτηκα αρκετα τον τελευταιο καιρο,ειδικα με Εβγα και Πεπσι εχετε ελπιδες...

Παράθεση
Απάντηση

Bookmarks

Εργαλεία
Εμφάνιση

Posting Rules