Beer.gr

Τετάρτη 26 Νοεμβρίου 2014
Αναζήτηση RSS Feeds

ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΛΩΝ

ΧΟΡΗΓΟΣ

Notices

Μπυραρίες Ότι αφορά τις μπυραρίες

Απάντηση

Εργαλεία     Εμφάνιση    
Beeroine is offline
Beeroine's Avatar
Μέλος από: 22.06.2010
Βρίσκομαι: Αθήνα
Προτιμώ: Satan's piss ...
#1 Old 12.10.2011
Thumbs up Beertuoso Αλιμος.

Επισκέφτηκα το Beertuoso μια Παρασκευή και ένα Σάββατο βράδυ. Πρόκειται κατά την ταπεινή μου γνώμη για μια από τις καλύτερες μπυραρίες στην Αθήνα. Ζεστή ατμόσφαιρα αν και το κόκκινο στο ισόγειο μου θυμίζει καφετερία (ο τόνος στο ι) πολύ φιλικό προσωπικό και προπαντός πολύ καλό φαγητό. Εντύπωση μου έκανε το πρωτοφανές για τα ελληνικά δεδομένα, να μας εξυπηρετεί οποιοσδήποτε σερβιτόρος μας έβλεπε να σηκώνουμε χέρι και όχι μόνο αυτός που μας πήρε παραγγελία.

Το φαγητό καταπληκτικό και προσεγμένο και οι μερίδες τεράστιες και χορταστικές. Οι τιμές μέτριες ούτε φθηνές αλλά ούτε πάνω από το όριο των 25 ευρώ ανά άτομο που λόγω κρίσης αποτελεί πλέον go – no go για τα ελληνικά δεδομένα. Την Παρασκευή ήμασταν αρκετά άνετα αλλά το Σάββατο γινόταν της κακομοίρας και στο τσακ βρήκα τραπέζι για 2 άτομα. Την Παρασκευή μας κέρασαν μπύρα (είχαμε πιει ήδη 2) και γλυκό και το Σάββατο μόνο γλυκό.

Αν και μιλάω για μπυραρία, για τον κατάλογο με τις μπύρες δεν θα πω τίποτα. Έχει τις γνωστές μπύρες των 3 εισαγωγέων (όχι του Σεϊντάνη). Ότι έχουν όλοι δηλαδή. Φαντάζομαι ότι ο κατάλογος τους έρχεται έτοιμος και βάζουν μόνο τις τιμές και τα φαγιά.
Σας την συνιστώ και θα ξανάπαω !
Για φωτό και δελτίο τυπου εδώ :
http://www.beer.gr/beerhouse/554-beertuoso

To view links or images in signatures your post count must be 50 or greater. You currently have 0 posts.
Βασίλης
Παράθεση

Οι διαφημίσεις αυτές εμφανίζονται μόνο σε ανώνυμους επισκέπτες
Εγγραφείτε στο forum για να μην εμφανίζονται σε σας.

denni77 is offline
denni77's Avatar
Μέλος από: 06.09.2011
Βρίσκομαι: ATHENS
Προτιμώ: Urquell-Kozel
#2 Old 29.10.2011
Μπύρα

εχω κλεισει τραπεζι σημερα οποτε θα σου πω την αποψη μου.αν καποιος αλλος εχει παει επισης και εχει να μου δωσει κανενα tip,πολυ ευχαριστως.
Παράθεση
cacofonix is offline
cacofonix's Avatar
Μέλος από: 12.03.2011
Βρίσκομαι: Π. Φάληρο
Προτιμώ: Weiss-άκιας
#3 Old 03.11.2011
Μπύρα

Κάντε καμιά κριτική ρε παιδιά...
Παράθεση
denni77 is offline
denni77's Avatar
Μέλος από: 06.09.2011
Βρίσκομαι: ATHENS
Προτιμώ: Urquell-Kozel
#4 Old 10.11.2011
Μπύρα

λοιπον πηγα Σαββατο βραδυ.πολυ ωραιο περιβαλλον.βεβαια δεν θυμιζει σε τιποτα μπυραρια.εγω γενικοτερα ειμαι της αποψης η μπυραρια να εχει και desighn παραδοσιακο μπυραριας.βεβαια γουστα ειναι αυτα δεν κολαμε εκει.παντος ζεστος και ωραιος χωρος σε κοκκινους τονους.
το service οντως πολυ καλο.ενω ηταν Σαββατο και ηταν γεματο ποτε δεν χρειαστηκε να περιμενουμε για κατι που ζητησαμε.απο την hostes μεχρι τον σερβιτορο ολοι ευγενικοι και χαμογελαστοι.η hostes btw αντε γεια.
παμε παρακατω στα βασικα.το φαι απο τα ωραιοτερα που εχω φαει σε μπυραριες αθηναικες και το κυριοτερο οι πιο μεγαλες μεριδες που εχω δει.η σαλατα ας πουμε ηταν τερας.η ποικιλια απο τα λουκανικα αρκετα μεγαλυτερη απο αλλα μαγαζια.η ποικιλια κρεατικων πολυ ωραια.δηλαδη 2 ζευγαρια πηραμε 1 σαλατα,1 ποικιλια κρεατικων και μια ποικιλια λουκανικα και εμεινε φαι.και δεν ειμασταν και με γυναικες που τρωνε μιση πατατα.στο τελος φωναξα τον σερβιτορο να μας τυλιξει οτι εμεινε για το "σκυλακι".οπως καταλαβαινετε το σκυλακι την επομενη μερα εβαλλε dvd ζεστανε τα φαγητα στο φουρνο και ηπιε 1 Kozel,1 Franziskaner,1 Urquell και εσκασε.
για το τελος αφησα τις μπυρες.θελω κατ αρχας να αναφερω πως ναι μεν ειμαι μεγαλος λατρης της μπυρας αλλα οχι τοσο ψαγμενος οσο πολλοι εδω.το λεω γιατι η αποψη μου για καποιους μπορει να μην στεκει,anyway.
σε weisse ειχε Paulaner.μου αρεσει σαν μπυρα αλλα οταν παω σε μπυραρια θα ηθελα μια αλλη weisse se draft.τυπου weihenstefan,franziskaner,maisels.μετα σε draft θα ηθελα μια αλλη πιο ψαγμενη οπως η Kozel.γενικα για να μην τα πολυλογω σε draft ειχε μπυρες που δεν τις θεωρω σπανιες.στον Ζυθο ας πουμε της καλαμακιου η στο Bayern House στην Γλυφαδα η στο Alpen Stube βρισκω λιγοτερο εμπορικες.και παλι λεω μπορει αυτα που λεω να ειναι ανουσια για καποιον.ειναι καθαρα το δικο μου γουστο.
για χρηματα δεν θελω να μιλησω.τα γνωστα οπως παντου λιγο πολυ.μας αρεσει δεν μας αρεσει παντα 25-30 ευρω το ατομο βγαινει.
συμπερασμα.θα ξαναπηγαινα ανετα.
Παράθεση
eisnotonvoreios is offline
eisnotonvoreios's Avatar
Μέλος από: 06.02.2010
Βρίσκομαι: New Smyrne
Προτιμώ: IPA
#5 Old 21.06.2012
Μπύρα

Μετα απο μια επισκεψη την προηγουμενη εβδομενα πεταγομαι κι εγω να προσθεσω την γνωμη μου :

τα +

+ Η ποσοτητα της σαλατας ( χαλαρα 4 ατομων) και η νοστιμια της ποικιλιας λουκανικων (δεν ειναι απο το Lidl τετοιες λιχουδιες)
+ Φιλικο προσωπικο
+ Magnus Magister σε βαρελι (νταξει δε λες ουαου, αλλα...)

τα -

-Ειναι καλοκαιρι και θα κατσεις εξω. Αλλα θελει υπομονη με την κινηση και την φασαρια της παραλαϊκης
- Μια απο τα γνωστα στις επιλογες περι ζυθου
Παράθεση
Απάντηση

Bookmarks

Tags
beertuoso

Εργαλεία
Εμφάνιση

Posting Rules